مراسم جشن میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه - پلینک

مراسم جشن میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


چهارشنبه, 21 اردیبهشت 1401 317

صبح روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه، همزمان با اعیاد شعبانیه، مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ برهان قلعه بالایی، مولودی خوانی مداح اهل بیت (ع)، حاج حمید احمدی و همچنین شعر خوانی شاعر آئینی استان، منوچهر پروینی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد. 

 

بنابراین گزارش در این مراسم که با حضور اعضای هیأت علمی و یاوران علمی دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین شیخ برهان قلعه بالایی، طی سخنانی حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و در ادامه به بیان ابعاد شخصیتی حضرت امام حسین ، ابوالفضل العباس و امام سجاد(علیهم‌السلام) پرداخت. 


ایشان در این خصوص خاطر نشان ساخت: کمالات معنوی و ابعاد وجودی این بزرگواران ناشی از برخورداری از ارزش های والای انسانی و دوری از گناه و گناهکاران می باشد و عبودیت خالصانه آن ها در برابر خدا و تواضع در مقابل بندگان خاصّ الهی، باعث رشد و بالندگی شخصیت معنوی و رسیدن به کمالات و ارزش های وجودی ایشان گردیده است.

 

فداکاری، ایثار، فضیلت، شجاعت و دلیری، رشادت جسمی و روحی، زهد و تقوای الهی، فتوّت و جوانمردی و غیر از جمله ویژگی های شایسته این سه امام و پیشوای دینی مسلمانان می باشد که حجت الاسلام والمسلمین شیخ برهان قلعه بالایی در قالب روایات دینی به آن ها اشاره نمود. 

 

حجت الاسلام والمسلمین شیخ برهان قلعه بالایی در خاتمه به اعیاد شعبانیه به عنوان یکی از مهمترین اعیاد مسلمین اشاره نمود و توجه به آن را به عنوان یک رسالت دینی مهم برشمرد. 

 

گفتنی است شعر خوانی شاعر آئینی استان، منوچهر پروینی و مولودی خوانی مداح اهل بیت (ع)، حاج حمید احمدی از دیگر بخش های این مراسم بود.