برگزاری جشن مبعث پیامبر اکرم (ص) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه - پلینک

برگزاری جشن مبعث پیامبر اکرم (ص) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


چهارشنبه, 21 اردیبهشت 1401 333

همزمان با فرارسیدن ۲۷ رجب و سالروز مبعث پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(ص)، مراسم جشنی به همین مناسبت به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده و مولودی خوانی دکتر محسن صمیمی در محل نمازخانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 


بنابراین گزارش، طی این مراسم که با حضور اعضای هیأت علمی و یاوران علمی دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده، مسئول بسیج اساتید دانشگاه، در ابتدا ضمن تبریک عید مبعث، در خصوص ابعاد مختلف بعث رسول الله و ویژگی های عید مبعث به عنوان یکی از اساسی ترین اعیاد مسلمین جهان و همچنین بزرگ ترین لطف و هدیه الهی به ایراد سخنانی پرداخت. 


ایشان همچنین به رسالت و وظیفه خطیر پیامبر عظیم الشان اسلام اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: پیامبر اکرم (ص) در مسیر رسالت و هدایت بشریت مشقت و سختی های زیادی را متحمل شده اند که انسان عادی حتی نمی تواند این شرایط را درک کند. 


حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در ادامه سخنان خود به تصریح برخی از ویژگی های بارز پیامبر از جمله؛ دردمندی، شفقت و دلسوزی، مسئولیت پذیری، خوش خلقی، خوش نامی و غیر پرداخت و عنوان نمود: آنچه پیامبر را از انسان های عادی متمایز کرده، همین ویژگی های بارز می باشد که باعث شده است، پیامبر اکرم (ص) در رسالت خود ثابت قدم و مسئولیت پذیر باشند. 


مسئول بسیج اساتید دانشگاه در ادامه خطاب به مسئولین و مدیران گفت اگر این عزیزان در مدت زمان تصدی مسئولیت خود، خصایص و ویژگی های پیامبر اکرم (ص) را سرلوحه و اساس کار خود قرار بدهند، حتم به یقین بهتر دین خود را به افراد جامعه ادا خواهند کرد و خدمتگذاران خوبی برای جامعه اسلامی ما خواهند بود. 


حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده در خاتمه با اشاره به اقدامات سخیف و بی ارزش برخی از دشمنان اسلام در بدنام کردن چهره پاک اسلام و رسالت و منویات با ارزش و نورانی حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص)، از اعضا خواست که مطالعات اسلامی خود را تقویت و تفاسیر با ارزش برخی از بزرگان دین مبین اسلام را مطالعه کنند تا از این طریق عموم مردم را در برابر هجویات بی ارزش کافران و دشمنان اسلام حفظ نمایند و به سوالات برخی از افراد جامعه در خصوص دین اسلام و رسالت پیامبر بهتر پاسخ بدهند. 


گفتنی است پایان این مراسم با مولودی خوانی دکتر محسن صمیمی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) همراه بود.