مراسم جشن ولادت با سعادت مولی الوحدین حضرت علی علیه السلام در دانشگاه صنعتی کرمانشاه - پلینک

مراسم جشن ولادت با سعادت مولی الوحدین حضرت علی علیه السلام در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


چهارشنبه, 21 اردیبهشت 1401 133

همزمان با فرارسیدن میلاد با سعادت مولی الوحدین حضرت علی علیه السلام، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مراسمی به همین مناسبت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین احمدی و همچنین مولودی خوانی حاج محمد خزایی، صبح روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد. 

 

بنابراین گزارش در این مراسم که با حضور جمعی از اعضاء و محبان اهل بیت دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین احمدی، ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام، عنوان کرد: سخن گفتن در مورد امیر المومنین (ع) هم آسان است و هم سخت؛ آسان از آن جهت که ایشان آنقدر فضیلت دارد که هر کدام از آن ها می تواند موضوع و درون مایه یک سخنرانی باشد و سخت از آن جهت که شناخت کامل ایشان از عهده ما خارج است؛ همانگونه که پیامبر می فرمایند که علی را فقط من شناختم و غیر از من کسی قادر نیست او را بشناسد. 


ایشان همچنین اضافه کرد: شان، منزلت، شخصیت، زندگی و هر کلام مولا امیر المومنین علیه السلام به تفسیر و توضیح گسترده ای نیاز دارد، ایشان از شخصیت های والایی می باشد که شرح و تفسیر بسیاری در خصوص رفتار و منش ایشان نوشته شده است. 


حجت الاسلام والمسلمین احمدی همچنین تصریح نمود: امیر المومنین علیه السلام در هر مقام و منزلتی سرآمد و الگو برای همه افراد هستند. ایشان در قضاوت نماد و الگوی عدالت، در جهاد نماد استقامت و شجاعت، در خانواده نماد محبت، در جامعه نماد دوستی و احساس مسئولیت، در علم نماد دانایی و ذکاوت می باشند. 

 

ایشان در ادامه با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) که می فرمایند من و امیر المومنین علیه السلام پدر امت و همه شیعیان می باشیم، خاطر نشان ساخت: به نام امیر المومنین علیه السلام روزی را به نام پدر نامگذاری کردند که منشاء یک پیوند عاطفی میان پدران و فرزندان می باشد. 


 
حجت الاسلام والمسلمین احمدی با ارج نهادن و گرامیداشت مقام پدر در ادامه به تفسیر شان و منزلت پدران پرداخت و تاکید کرد: کسی که پدر شد، اگر با او سازگاری نیز نداشتید، بر شما واجب است به احترام نام پدر به او احترام بگذارید.  


ایشان در خاتمه بیانات خود با اشاره به اینکه در فردای قیامت همه ما باید در برابر پدران خود پاسخگو باشیم از همه اعضاء خواست تا جایی که با خدا و قرآن کریم منافاتی نداشته باشد، مطیع امر پدر باشند و به ایشان احترام بگذارند. 


گفتنی است پایان این مراسم با مولودی خوانی حاج محمد خزایی در وصف مولای متقیان امیرالمومنین علیه السلام همرا بود.