برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه صنعتی کرمانشاه - پلینک

برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


یکشنبه, 26 بهمن 1399 177

در این کارگاه مجازی که به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی با حضور اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در ابتدا به تفسیر و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهداف و آرمان های والای انقلاب اسلامی پرداخت. 

ایشان در ادامه با اشاره به دستاوردهای شگرف انقلاب اسلامی، به تبیین و تشریح دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه پرداخت و عنوان کرد: برای رسیدن به اهداف و چشم انداز انقلاب اسلامی، مسیر وسیعی پیش رو می باشد که رسیدن به آن مرهون ایثار، پشتکار، احساس مسئولیت و فعالیت های پژوهشی و فناوری همه اقشار ملت ایران می باشد. 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده مهم ترين گام در مسیر رسیدن به اهداف والای انقلاب را در گرو آسيب شناسي ارزیابی کرد و تصریح نمود: نگاه نقادانه به عملکرد انقلاب با حفظ اصول و ارزش هاي بنيادين انقلاب، نقش به سزایی در شکل گیری اهداف و رسیدن به جایگاه والای انقلاب دارد. 

ایشان در ادامه ضمن تشریح مطالبه کلان مقام معظم رهبری مدظله العالی در محوریت علم و پژوهش، معنويت و اخلاق، اقتصاد،  عدالت، استقلال و آزادي، عزت ملي و  سبک زندگي، به تبیین نکات حائز اهمیت در خصوص سبک زندگی اسلامی پرداخت.

این مقام مسئول در دانشگاه یادآور شد: سبک‌های زندگی مجموعه‌ای از ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها، سلیقه‌ها و جهت گیری های اجتماعی هر فرد در جامعه می باشد که ارتباط عمیقی با موفقیت او در زندگی دارد.

ایشان در ادامه با بیان اینکه مساله توجه به سبک زندگی از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری مدظله العالی طی سالیان اخیر آن را مطرح و بر ضرورت توجه به آن تاکید نموده اند. اضافه کرد: در زندگی اسلامی همه‌ افعال و حالات عنوان عبادت به خود می گیرند و معیار رفتار و اخلاق مبتنی بر اسلام و آموزه های اسلامی می باشد. به همین خاطر بدون شک سبک زندگی اسلامی منجر به حیات طیبه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی زاده در پایان از مسئولین و اعضای دانشگاه خواست که در مسیر رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی که هدف اصلی همه ما می باشد؛ ثابت قدم باشند و بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی را الگو و اساس کار خود قرار بدهند.