آیین‌نامه جشنواره دانشجوی نمونه

دوشنبه, 15 مهر 98


به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه؛ به منظور شناسايي و معرفي الگوي مناسب دانشجويي، افزايش مراتب معنوی و تشویق دانشجویان در پایبندی به هویت ملی و ارزش های اسلامی و اخلاقی، نوآوری و شادابی اجتماعی و همچنین شناسایی استعدادهای برتر علمی فرهنگی در بین دانشجویان  آیین‌نامه جدید دانشجوی نمونه با تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

 

بنابراین گزارش؛ جشنواره دانشجوی نمونه هر سال با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور دانشجویان واجد شرایط در دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و پژوهشگاه‌های تابعه وزارتخانه ها، پیام‌نور و فرهنگیان و ... برگزار می‌شود، که در اختتامیه جشنواره که هر ساله با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرای علوم و بهداشت برگزار می‌شود، از ۴۰ دانشجوی نمونه کشوری از هر دو وزارتخانه تقدیر می‌شود.

 

گفتی است به دلیل تغییرات ایجاد شده در آیین‌نامه جدید نسبت به آیین‌نامه قبلی ضروری است دانشجویان متقاضی شرکت در «جشنواره دانشجوی نمونه» حتماً آیین‌نامه و شیوه‌نامه اجرایی جدید را مطالعه و سپس برای ثبت نام اقدام کنند.

 

شایان ذکر است مهلت ثبت نام برای شرکت در جشنواره امسال از ۲۰ مهرماه تا ۴ آبان‌ماه تعیین شده است. متقاضیان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به پایگاه Portal.saorg.ir و تکمیل فرایند ثبت نام در جشنواره شرکت نمایند.