برگزاری کارگاه وحدت امت اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه - پلینک

برگزاری کارگاه وحدت امت اسلامی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه


چهارشنبه, 14 آبان 1399

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به مناسبت هفته وحدت، روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۹۹، به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، کارگاهی با عنوان «وحدت امت اسلامی» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ایرانی در بستر سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به آدرس Lms.kut.ac.ir  به صورت مجازی برگزار گردید. 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این کارگاه مجازی که با حضور اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه، برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ایرانی ضمن گرامیداشت هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، با اشاره به شأن، منزلت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام (ص) و آثار وحدت در میان مسلمانان، عنوان کرد: هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار است، بدون شک نزول اسلام و پیامبری این بزرگوار آغاز برکت و سعادت برای تمامی انسان ها می باشد.  


ایشان همچنین اضافه کرد: نگاه و علم لدنی و الهی  پیامبر اکرم (ص) باعث شده که بعد از سالیان طولانی هنوز بین مسلمانان وحدت و انسجام وجود داشته باشد.


حجت الاسلام والمسلمین ایرانی در ادامه هر گونه توهین به ساحت مقدس پیامبرعظیم شأن اسلام (ص) را محکوم کرد و اذعان داشت: اربابان استکبار جهانی، کج فهمی و نقص ذهنی خود و افراد همسو با خود را آزادی بیان ترقی می کنند و به خودشان اجازه می دهند به مقدسات مسلمانان توهین کنند؛ آنان خبر از وحدت امت اسلامی ندارند و نتیجه کار خود را خواهند دید.


ایشان در پایان اساس و پایه وحدت میان مسلمانان را قرآن کریم عنوان کرد و از اعضای دانشگاه خواست که از کلام وحی، قرآن کریم فاصله نگیرند و به کسی اجازه ندهند که به مقدسات آنان توهین کند.