برگزاری دومین یادواره شهدای مهندسین صنعت استان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه "گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی" - پلینک

برگزاری دومین یادواره شهدای مهندسین صنعت استان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه "گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی"


ﺳﻪشنبه, 29 بهمن 1398

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این مراسم که با حضور مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و جمعی از مسئولین استانی و خانواده های معزز شهدا برگزار گردید، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی، با تاکید بر جمله امیر المؤمنین (ع) که می فرمایند: "العلمُ سُلطان" "علم قدرت است"، بیان کرد: برخی از فارغ التحصیلان با کمک قدرت علم خود باعث قتل و عام مردم بی گناه می شوند، برخی نیز مانند شهدای بزرگ انقلاب از جمله شهید چمران و شهدای مهندسین صنعت از علم خود در راه مجاهدت در راه حق و دفاع از مردم بی گناه استفاده می کنند.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به جنگ سایبری و حملات اقتصادی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند، یادآور شد: اکنون زمان آن رسیده، مهندسین انقلابی و جوان کشور دست به دست هم با استفاده از علم و آگاهی خود در راه پیشرفت کشور و مقابله با دشمنان این مرز و بوم گام بر دارند.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا جلیلیان نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، با اشاره به مقام و منزلت شهدای انقلاب به خصوص شهدای مهندسین صنعت استان، بیان کرد: جوانان انقلابی ما باید در راه تهذیب نفس و علم آموزی، اخلاق و معنویت شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهند و در شرایطی که دشمنان اسلام از هیچ اقدام ناجوانمردانه و بزدلانه ای دست نمی کشند، جوانان آگاهانه عمل کنند و نگذارند دشمنان به اهداف کور و پوچ خود برسند.

ایشان در ادامه از دانشجویان دانشگاه خواست که در راه علم گام بردارند و با به دست گرفتن چرخه اقتصاد، دشمنان ضعیف و سخیف انقلاب اسلامی را در رسیدن به اهداف شومشان ناامید کنند.

گفتنی است؛ ادامه این مراسم با نوحه خوانی و روایتگری همراه بود و در پایان با اهدای لوح از خانواده های معزز شهدای تقدیر به عمل آمد و همچنین به قید قرعه به برخی از حاضرین در مراسم، جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.